پاورپوینت طراحی فضای داخلی

پاورپوینت طراحی فضای داخلی|1759203|طراحی فضای داخلی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت طراحی فضای داخلی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

.

دانلود پاورپوینت با موضوع طراحی فضای داخلی

در قالب ppt ودر440اسلاید!!!، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق:

طراحی فضای داخلی برای زندگی با پاسخ گویی به چند پرسش و نکته کلی آغاز می شود . مشابه این پرسش ها و نکات اولیه را می توان برای اماکن و کاربری های دیگر نیز به کار برد .

- چند نفر در مکان زندگی می کنند ؟ سن و سال و جنسیت آنها چیست ؟

- آیا افرادی با شرایط خاص در خانه زندگی می کنند ؟ شرایط خاص را همه آن چیزهایی می دانیم که باعث شود میزان توجه و مراقبت نسبت به فرد از حالت معمول بیشتر گردد .

  • آيا فضاي كافي براي ذخيره‌ سازي مواد ، محصولات با کاربری موردی ، مبلمان ، مواد غذایی ، ابزار کار و... وجود دارد ؟
  • - آیا افراد ساکن به رنگ خاصی علاقه و عدم علاقه زیاد دارند ؟
  • باید فهرستي از وسايل، مبلمان، پارچه‌ها، پرده‌ها ، وسایل تزیینی ، گلدان ها ، تابلوها ، وسایل ورزشی و درمانی و ... تهیه شود . با افراد ساکن مورد بررسی قرار گیرند و در صورت تایید برای استفاده در کار نهایی ، در طرح های سه بعدی جانمایی شوند .
  • پس از جانمایی نهایی اتاق ها ، وسائل ، باید بر اساس شیوه زندگی افراد ، همه مسیرهای حرکتی ممکن بررسی شوند .
  • مبالغی که قرار است برای زیباسازی و دکوراسیون خانه هزینه شوند باید نهایی شده و مورد شک و اصلاح دوباره قرار نگیرند .
    پس از تایدد نهایی جانمایی ها ، وسائل و حدود هزینه ، باید برای انجام طراحی و ساخت مسیر و زمانبندی دقیقی ارائه شود . برنامه زمان بندی می تواند به صورت ساده در یک سررسید نوشته و تعیین شود و یا اینکه در یک نرم افزار تخصصی تهیه شود .

از همه فضاها ، نقشه پلان و اسکیسی از دیوارها تهیه کنید .

زوایای فضاها را به دقت بررسی کنید تا از قائمه بودن یا نبودن آنها مطمئن شوید . اگر انحنا و یا زوایای غیر قائمه وجود دارند ، آنها را محاسبه کنید .

مسیر تاسیسات ، ستون ها ، دیواهای باربر ، سیم کشی ها و محل پريزهاي برق را شناسايي كنيد.

روشنايي بخش‌هاي متنوع خانه‌تان را بررسي كنيد. دقت كنيد نور كدام قسمت از خانه براي مطالعه و كدام قسمت براي تماشاي تلويزيون مناسب‌تر است؟

- روشنایی را به عمومی ، کارکردی و تزیینی تقسیم و مکان هر یک را مشخص کنید .

مسیر حرکت چشم و نحوه حرکت بصری افراد را در حالت نشسته و حین حرکت بررسی ، پیش ینی و تصور کنید . این مساله در جایی مانند اتاق کودک جدی می شود .

محل تاقچه‌ها را لحاظ كنيد تا اشياء (هنري) را در اين مكان‌ها قرار دهيد . حدود دسترسی ، سرگیر بودن ، مانع نبودن در هنگام تاریکی ، عبور وسایل و باز شدن سطوح را مد نظر قرار دهید .

ـ كابينت‌ها، پنجره‌ها و درهاي خانه را اندازه‌گيري كنيد و ميزان فاصله بين پنجره‌ها تا كف اتاق ، محل قرار گیری پرده ، موانع احتمالی نصب تاسیسات و روشنایی و پرده و حرکت در محیط به هنگام باز بودن سطوح متحرک را بررسی کنید.